Rólunk

A kerület kontra Társasház...
A kerület 75 éve jött létre Angyalföld, Vizafogó és Újlipótváros területeinek összevonásával. Az utóbbi években a kerület rohamos fejlődésnek indult, eltűntek a régi földszintes épületek, helyükre szebbek, korszerűbbek épültek, a gyárakat irodaházak váltották fel, gyökeresen átalakítva a fővárosnak ezt a kerületét. A területi különbségek csökkentése nem jelenti a különböző karakterű városrészek egységesítését. Ellenkezőleg, a kerület egyik legnagyobb erőforrása arculatának sokszínűségében rejlik. A dinamikus fejlődés és a leszakadó csoportok felzárkóztatása mellett lényeges a kerületi karakterek alakulása, az egyes városrészek eltérő jellegének megőrzése, adott esetben a sajátos jelleg átformálása. A kerület számára kedvező, hogy egy magyar középvárosnak megfelelő számú lakossággal rendelkezik, minden oldalról kerületekkel határolt térség, és nem monofunkcionális, hanem összességében szinte minden jelentős városi karakter megtalálható benne. Ebből adódóan nem szorul rá a kerület az egységesítésre, hanem különbséget tud tenni a területek felhasználását, jövőjét illetően. Azok a területek, amelyek funkcióváltása a korábbi iparszerkezet-váltás miatt indokolt, dinamikusan fejlődővé tehetők, új kerületi arcok kiépítésével.
A XIII. kerület dinamikus fejlődésével új értékeket teremtett és újabbak születésének feltételeit biztosította. Az elmúlt években a kerület fejlődése a világgazdasági válság ellenére is folytatódott, a lakosság száma tovább növekszik. A kerület városfejlesztési stratégiája a fenntartható fejlődés, az értékőrzés és az innováció, a gondoskodás és az esélybiztosítás elvére, értékeire épül.
A kerület adottságaiból fakadóan a környezet ideális minden élethelyzetű ember számára, legyen az fiatal, középkorú vagy nyugdíjas, egyedülálló vagy családos. Szinte karnyújtásnyira találhatóak ugyanis a különböző életvitelhez szükséges intézmények, épületek, parkok, legyen szó oktatásról, egészségügyről, szociális ellátásról, sportról vagy kultúráról. A Váci út túloldalán van a város elsőként épült plázája, a Duna Plaza. A közelben található több egészségügyi intézmény, kórház, háziorvosi rendelő, szakrendelő, mint pl. a Madarász utcai Gyermekkórház, a Nyírő Gyula Kórház vagy a Honvéd Kórház, illetve a Béke téri Szakorvosi rendelő. A Társasház közvetlen szomszédságában van a Gyöngyösi sétány, ahol a különböző szolgáltató egységeken kívül bölcsőde, óvoda és iskola egyaránt működik. Ezen kívül a Gyöngyösi sétány - az utóbbi évek parkrendezési terveinek köszönhetően - a tavaszi-nyári időszakban kiválóan alkalmas kikapcsolódás, találkozók, beszélgetések helyszínéül, mivel a szebbnél szebb virágok, szökőkutak látványával szinte lehetetlen betelni. A gyerekek az EU előírásainak megfelelően felújított játszótereket vehetik birtokba. A szabadtéri sport szerelmesei a Rákos patak partján, a közeli Népszigeten, vagy - ahogy a helyiek jobban ismerik - a Szúnyog-szigeten, illetve a Margit-szigeten hódolhatnak szenvedélyüknek. Kulturális szempontból a József Attila Művelődési Központ biztosít folyamatos programokat minden korosztály számára.

A Társasházról pár szóban...
A ház Angyalföldön, a XIII. és a IV. kerület határán található egy, a Váci utat szegélyező panel-rész és a régen OTI telepnek hívott családi-házas, kertvárosi rész közé beékelődve. A kerületre jellemző "sokarcúság", itt a szűk környezetben is megmutatkozik. Két utcányit sétálva nyugati irányban, máris a város lüktető, zajos dinamizmusát tapasztalhatjuk. A tömeg- közlekedés csaknem minden formája (metro, busz, villamos) szinte az utcára kilépve elérhető. A másik oldalon lévő szomszédságnak köszönhetően viszont a társasház a kertváros nyugalmát, a zöldövezet előnyeit, szépségeit élvezheti. A ház nyugati és keleti oldalát is park övezi.
Az ingatlan Budapest XIII. kerületében a 26083/6. helyrajzi szám alatt van bejegyezve. A telek Angyalföld északi részén fekszik. Úszótelek, nagysága: 810 m2.
Az épület 1948-ban épült. Hagyományos szerkezetű, öntött beton sávalapokon, téglából képzett felmenő falazattal készült. Közbenső födémei szilárdak, zárófödéme alul-felül borított gerenda, fedése torokgerendás fedélszék, hornyolt cserépfedés héjalással. A ház a múlt század közepére jellemző, teljesen hagyományos, nyeregtetős-tégla épület, amelynek építésekor egyszerűségre törekedtek.
Az épületben hat lépcsőház található, melyek szintjei: pince, földszint, I.emelet, II.emelet. A háromszintes épület 38 lakóingatlant foglal magába. A helyiségek kizárólag lakás célt szolgálnak, azaz egyéb tevékenység, mint üzleti hasznosítás vagy raktározás nem folyik a házban. Az összes lakás keleti-nyugati tájolású. A 38-ból, 36 lakás azonos méretű és eredetileg azonos elrendezésű volt. Mindegyik 39 m2 alapterületű, és a következő helyiségekből állt: előszoba, konyha, kamra, szoba és WC. A lakásokban nem volt fürdőszoba kialakítva. A fennmaradó két lakás 17 m2-es, a pince szinten található önkormányzati szükséglakás volt, félszoba, előtér, konyha és WC helyiséggel.
Az
ingatlan a városi víz-, csatorna-, elektromos- és gáz-hálózatba bekapcsolt. A
lakások fűtése egyedileg megoldott, vegyes rendszerű.
A
Társasház 1994. november 20-án alakult. Alakuláskor az ingatlan a Főváros XIII.
kerületi Önkormányzatának tulajdonában volt.
Az
épület építése óta teljes felújításban nem részesült. 2006-ban a ház két fő szerkezetének felújítása történt
meg.
A
homlokzati felújítás keretében a ház három oldala hőszigetelve lett (nyugati,
északi, déli), 8 cm-es szigeteléssel. A negyedik oldalon a vakolat műszaki
állapotát felméréskor megfelelőnek találták, úgyhogy itt csak kisebb
vakolatjavítások és színezés történt.
A tetőfelújítás kiterjedt a födém javítására, a közlekedő utak megerősítésére, a homlokzati deszkázat javítására, a szarufák és födémgerendák megerősítésére, illetve a ház új bitumenes zsindelyfedést kapott.